KURUMSAL

ALTIN ÇİNİ SERAMİK

Altın Çini, 1983 yılında, geleneksel Kütahya Çinisini, günümüz teknolojisini kullanarak üretmek, geliştirmek ve hak ettiği yere getirmek amacıyla kurulmuştur.

İki adet büyük klasik kuyu fırın ve elli kişilik personel ile çalışmaya başlayan Altın Çini 1987 yılında ilk ihracatını Almanya’ ya yapmıştır.

Kurumsallaşma sürecini 1988 yılında tamamlayıp, Altın Çini Ve Seramik Sanayi A.Ş.’ ye dönüşmüştür. Talebi çok olan plaka çini üretimini o günkü teknolojiden de istifade ederek geliştirmiş ve ihtiyaca cevap vermiştir. 1995 yılında çini üretiminin yanı sıra, seramik kenti olan Kütahya’ da mutfak ve banyolarda kullanımı çok olan fayans ve bordür üretimine de geçerek, bunda da kendi klasiklerini yaratmaya başlamış, 2010 yılında bunlara yer seramiği üretimini de ilave etmiştir.

Dini ve Sivil Mimaride gerek ülkemizde gerekse dış ülkelerde birçok esere imza atmıştır. Camilerimizde mihrap, minber, kürsü, müezzin mahfili ve duvar çinileri üretmekteyiz. Bunları gerek el dekoru gerekse seri üretim panolar, kuşak ayetler ve özel bölümlere kesimle desenler hazırlayıp uygulamaktayız. Ürünlerimizde 20*20, 20*25, 20*50, 25*33, 25*40, 30*60, 40*40 cm gibi farklı ölçüler kullanarak geniş mekanlarda okunan ferah desen uygulamaları yapmakta, camilerimizi hepimizin ortak malı olarak görmekte ve Allah’ın evi bilmekteyiz.

Yıllardır üretilmeyen dış cephe için her türlü iklim şartlarına dayanıklı 16. asır Klasik İznik Bünyesi (Taş Bünye) çinileri başarı ile üretmekte ve çeşitli mimari eserlere (binalar, şehir giriş kapıları, oteller, saat kuleleri vs.) uygulamaktayız. Bunun yanında büyük, küçük çeşitli hediyelik tabak, vazo, pano, biblo şeklinde ürünlerde üretmekteyiz.

Böylece dinimize ve ecdadımıza layık eserler vermek gayretindeyiz.

1983 yılında 50 Milyon Lira sermaye ile kurulmuş olan fabrikamız, bugün 350 kişilik bir kadroyla ve 650.000 m² /yıl çini, 6.000.000 m²/yıl seramik üretimi kapasitesine ulaşmıştır. Seramik üretiminin % 30’unu, çini üretiminin %50’ sini ihraç etmektedir.

Altın Çini Ve Seramik Sanayi A.Ş. Türkiye’ de Kütahya Çinilerini, geliştirilmiş geleneksel yöntemlerle yeniden üreterek endüstriyel ve sanatsal çini ve seramiği birleştiren tek üretim yeridir.

KURUMSAL TANITIM VİDEOMUZ

Tanıtım Videomuzu izleyin